Žmonės

Santuoka kitaip

Santuoka kitaip

Klausimas, kurio galbūt vienodai nekenčia viso pasaulio vienišiai yra: kada vestuvės? Kada, kur ir su kuo- kiekvienas linkęs spręsti pats. Ir ne visada šalia Jo ar Jos amžiną meilę prisiekinėja gyvas žmogus. Tuoktis galima ir su mylimu gyvūnu, daiktu ar net pačiu savimi. Įdomu tai, jog tokių  santuokų daugėja.

Meilės objektai

Du katinai vietoj vyro

Netikėtai palikta prieš pat vestuves, 48 erių metų anglė Barbarella Buchner nutarė daugiau vyrais nepasitikėti. Savo sudaužytą širdį ji patikėjo mylimiems katinams Lugosi ir Spider. Tiesa, surengta santuokos ceremonija oficiali nebuvo,bet pats faktas užregistruotas internete, o sutuoktiniai net gavo tai patvirtinantį liudijimą. Po vestuvių moteris ir du jos katinai iškeliavo medaus kopinėti į Lanzarotės salą Ispanijoje. Beje, pati santuoka sėkmingai ištvėrė net dešimt metų, kol natūraliai baigėsi.

Indo žmona- benamė kalė

Santuoka su gyvūnais Indijoje nestebina nieko. Vietiniai išminčiai tikina, jog tokios keistos vestuvės ne tik pamalonina karmą, bet ir nekliudo ateityje susituokti jau su tikru vyru ar moterimi. Kartais tokia santuoka tiesiog bandoma išpirkti padarytas nuodėmes. Tuo asmeniškai įsitikino 33 metų indas P. Selva Kumar, kai pagautas įsiūčio nužudė du šunis. Atpildo ilgai laukti neteko, nes vyras beveik visiškai nustojo valdyti rankas ir kojas, o vėliau dar ir viena ausimi apkurto. Ieškodamas išsigelbėjimo, nusidėjėlis pagalbos kreipėsi į vietinį astrologą, kuris ir patarė kuo greičiau vesti… šunį! Vyro giminaičiai lauke pagavo bėginėjančią benamę, pavadino ją Selvi , nuprausė, pavalgydino ir papuošė vestuviniu sariu pagal visus indiškus papročius. Šventykloje vykusi ceremonija buvo palaiminta, o abiems sutuoktiniams nušvito  geresnio gyvenimo viltis.

 Ištekėjusi už sienos  

Ieškodama atramos, o gal tiesiogiai supratusi žymųjį posakį “už vyro pečių, kaip už sienos”, švedė Eija- Riitta ištekėjo už Berlyno sienos. Moteris pasakoja, jog savo meilę ji pirmą kartą išvydo televizijos ekrane. Matytas vaizdas taip sujaudino septynmetę, jog mergaitė ėmė kruopščiai taupyti pinigus kelionei į Vokietiją, o kambario sienas išpuošė daugybe sienos vaizdų. Švedės svajonė išsipildė 1979 ais metais. Laiminga moteris pagaliau ištekėjo  už sienos ir net pasikeitė pavardę į Berliner Mauer( vok. Berlyno siena). Deja, jų meilė amžinai netruko. Laisvės mylėtojai sutrupino ne tik Berlyno sieną, bet ir šios moters santuoką.

Eifelio bokšto žmona  

Labiau pasisekė už Eifelio bokšto ištekėjusiai amerikietei Erikai LaBrie. Buvusi kariškė iš San Francisko visą gyvenimą jautė silpnybę visokiausiems statiniams bei daiktams.  Net ir pirmoji moters meilė buvo lankas, kuriuo šaudydama ji tapo pasaulinio lygio šaule. Nenuostabu, jog vienas romantiškiausių Paryžiaus pastatų taip sužavėjo amerikietę, jog 2007 aisiais surengusi tikrą vestuvių ceremoniją, ponia Eiffel tapusi Erika paskelbė, jog bokštą ji mylėsianti amžinai.

Amžina meilė picai

Amžiną meilę savo mylimai picai prisiekė anonimiškumą saugantis rusas iš Tomsko. Neoficiali vestuvių ceremonija vyko vietinėje picerijoje. Jaunuolis buvo pasipuošęs savo geriausiais marškiniais, o karšta traški pica elegantiškai gulėjo kartoninėje dėžėje, apjuostoje nuotakos nuometu. Dvidešimt dvejų metų jaunuolis tikino, jog tokį sprendimą jis priėmė apgalvotai. Pavargęs nuo vienatvės ir girdėdamas, jog vedusių draugų gyvenimas taip pat nėra lengvas, vyras nutarė vesti picą. Rusas neabejoja, kad jo aistra maistui-amžina. O jo ir picos santykiai tiesiog idealūs, nes pica dar nė karto nėra jo atstūmusi ar išdavusi. Kita vertus, švelnumo ar aistros apimti kartais taip ir norime “suvalgyti” mums artimą sutuoktinį, o apdairiai picą vedęs rusas tai gali padaryti kada tik panorėjęs.

Nuotaka su keturiais ratais 

Meilę automobiliams į aukštesnį lygį nutarė perkelti ir 63 metų amerikietis Edward Smith. Vašingtone gyvenantis vyras pasakojo, jog per visą gyvenimą švelnius jausmus jautė daugiau nei 700 ams automobilių, keletui sunkvežimių ir net malūnsparniui. Tačiau tik baltos spalvos Volkswagen Beetle galutinai pavergė jo širdį. Amerikietis automobilį taip myli, jog nuo bet kokio galimo mašinos gedimo jam ima trūkti oro ir temsta akyse.

Gyvenimas- amžinos supynė

Galva tikrai nesvaigsta amerikietei iš Pensilvanijos(JAV). Muzikantė Amy Wolfe Weber išgarsėjo ne savo kūryba ar virtuozišku grojimu, bet keista santuoka su 25 metrų aukščio karusele “1001 Nachts”. Būdama trylikos, ji pirmą kartą išbandė svaigų būsimojo sutuoktinio glėbį. Tačiau jausmus reikėjo patikrinti, todėl lemtingąjį taip moteris ištarė tik sulaukusi 35 metų amžiaus ir pasisupusi 3000 kartų. Dabar amerikietės miegamojo lubas puošia didžiulė karuselės nuotrauka, o vestuvinį žiedą atstoja nuo kasmetinio patikrinimo atlikę varžtai ir sraigteliai.

Žmona pagalvė  

Tikra meilė gali įgauti pačias įvairiausias formas. Tuo įsitikino korėjietis Lee Jin- gyu, meiliai glausdamas savo sutuoktinę- pripučiamą pagalvę. Žmogaus dydžio pagalvė ypatinga tuo, jog vienoje jos pusėje atspausdintas populiaraus animacinio filmuko herojės atvaizdas, pavergęs 28 erių metų vyriškio širdį. Tyli, minkšta sutuoktinė nuolankiai lydi vyrą visur:  į darbą, apsipirkti, linksmintis ar lankyti draugus bei giminaičius.

Susituokęs su telefonu   

Neišskiriama ir kita sutuoktinių pora, atšventusi vestuves vienoje iš Las Vegaso koplyčių. Į visko mačiusį miestą amerikietis Aaron Chervenak atskrido tam, kad susituoktų su savo išmaniuoju telefonu “iPhone”. Prietaiso iš rankų nepaleidžiantis vyras mano, jog telefonas- visas jo gyvenimas. Kartu su išmaniuoju jie džiaugiasi ir liūdi, dirba, pramogauja ir net miega. Pasak jo, jokia gyva būtybė negalėtų ištverti tokio artimo, intensyvaus ir visas 24 valandas per parą trunkančio ryšio. Tai girdėdamas “iPhone” tėvas Stivenas Džobsas tik pritariamai palinguotų galva.

Lemtingasis taip… sau

Norą susieti savo gyvenimą su keistais meilės objektais galima paaiškinti įvairiai. Dažnai tai yra net tam tikros ligos simptomai, kitais atvejais tiesiog noras atkreipti į save dėmesį, išgarsėti. Vis dažniau pasitaiko ir tokių santuokų, kuriomis žmonės tiesiog nori duoti atkirtį tam ramybės neduodančiam aplinkinių klausimui: kada vestuvės? Ir susituokia patys su savimi. Tokia santuoka net turi savo pavadinimą- sologamija. Beje, dažniausiai tokia keista idėja į galvą šauna sulaukus lemtingo 40 ojo gimtadienio. Būtent tokias vestuves prieš keletą mėnesių sau surengė italė Laura Mesi. Jauna moteris vilkėjo balta nuotakos suknele, o gėlėmis puoštame restorane klegėjo beveik šimtas svečių. Išdidžiai ant bevardžio piršto užsimovusi dvigubą vestuvinį žiedą, italė tikino, jog asmeninė laimė priklauso tik nuo mūsų pačių. Moteris neatmetė galimybės kada nors ištekėti dar kartą, o kol horizonte tobulas sutuoktinis nepasirodė, medaus mėnesio nuotaka iškeliavo viena.

Neapolyje gyvenantis keturiasdešimtmetis kirpėjas Nello Ruggieri į savo vestuvėms skirtą vietą atjojo baltu žirgu. Vesti patį save jį paskatino tikėjimas, jog meilė sau yra tikriausia. Vyras prisipažino, jog tokias vestuves jis iškėlė dar ir dėl savo senų tėvų. Italas tiesiog norėjo įrodyti, jog puikiai jaučiasi gyvendamas vienas. Teisus jis, ar klysta teisti sunku. Juk keliai į asmeninę laimę tokie skirtingi. Todėl visiems sutuoktiniams belieka palinkėti sėkmės vedybiniame gyvenime. Kad ir koks keistas jis būtų.

Medžiaga spausdinta žurnale “Moters savaitė”. Teisės saugomos.