Interjeras

Sofa namu jaukumui

Sofa namu jaukumui

Laiką, kai namuose karaliavo monumentali  ir nepajudinama sofa, galima laikyti praėjusiu. Dabartinės sofos  paskirtis-  pirmiausia atspindėti asmeninį žmogaus charakterį  ir į namus įnešti jaukumo. Jaukūs namai, pasak psichologų, reiškia saugų atotrūkį nuo išorinio pasaulio keliamo nestabilumo jausmo. Tačiau jaukumas- sunkiai paaiškinama realybė, kurią kiekvienas įsivaizduoja vis kitaip. Interjero dizaineriai turi daugybę patarimų, kaip namuose susikurti jaukumą. Dėmesį šį kartą jie sukoncentravo į sofą.

Sofa “Night& Day”

Patogiai susirangyti jaukiame sofos glebyje daugeliui yra  tiesiog privaloma kasdienybes dalis. Kokia bus namuose karaliaujanti sofa- labai asmeniskas kiekvieno zmogaus pasirinkimas. Taciau pastebeta, jog kintantis, nepastovus pasaulis akivaizdziai daro itaka ir siuolaikiniam dizainui, o modernus baldai igyja vis daugiau originalios transformacijos elementu. Ispanu dizaineres Patricia Urquiola sofa “Night& Day”- tarsi tiltas tarp praeities ir dabarties. Duokle klasikai atituodantis sofos dizainas kinta pasirinkus norima spalva, medziagos tekstura ir pridedant ar nuimant sofa sudarancias mobilias detales. Keli lengvi tarsi lengvabudisko zaidimo judesiai ir dviviete sofa transformuojasi virsdama net keliais skirtingos paskirties baldais. Lengvai i namu aplinka isiliejanti  “Night& Day pritaikyta ivairioms gyvenimo situacijoms neabejotiani padeda islaikyti namuose jaukia atmosfera. Dizainere isitikinusi, jog jaukus bustas tai-  viena istisine nuolat kintanti ir prie zmogaus poreikiu prisitaikanti erdve. Mobilus baldai- tokios erdves pagalbines dalys, panaikinancios griezta riba tarp ivairios paskirites busto patalpu.

Sosia Sofà

Italų dizaineris Emanuele Magini taip pat įsitikines, jog jaukiuose namuose turi būti nedaug, bet itin mobilių, funkcionalių ir patogių baldų. Jo sukurta Sosia Sofà skirta itin nedidelės erdvės būstui ir dinamiškiems, nuolat keisti aplinką linkusiems žmonėms.

Sosia Sofà galima išardyti ir sumontuoti tiek kartų, kiek tik norisi. Baldas kinta priklausomai nuo šeimininko nuotaikos, norų, situacijos. Keičiasi sofos dydis, išvaizda ir funkcionalumas. Vienintelis pastovus Sosia Sofà elementas- spalva.

Užtenka tik kelių nesudėtingų veiksmų ir minkšto audinio baldas visiškai paklūsta šeimininko valiai virsdamas tuo, ko tuo momentu labiausiai reikia… Tarkime, į namus ateina svečias, todėl vakarą galima pradėti patogiai įsitaisius ant atskirų fotelių. Panorėjus vėliau juos galima suartinti  ir ramiai šnekučiuotis “ vis a vis”( liet.akis į akį). Fotelius  suartinus jie vista dviviete sofa ant kurios sėdint patogu žiūrėti televizorių. Jei vakaras prailgsta, Sosia Sofà virsta saugia persirengimo kabina, kuri vėliau išsilanksto į viengulę lovą.

Sofa Marlon

Isigydami sofa pirmiausiai demesi atkreipiame i estetika, tada isbandome patoguma, ivertiname baldo prieziura ir pagalvojame apie tai, kaip jis isilies i bendra namu erdve. Italu dizaineris Franco Ferri savo sukurta sofa Marlon pasistenge pasirupinti dar ir technologiniu komfortu.

Jaukumas dizainerio isitikinimu neabejotinai susijes su moderniu patogumu, kuri suteikia daugybe funkciju atliekanti siuolaikine technika.

Estetiskai nepriekaistinga  Franco Ferri sofa Marlon jaukumo namuose jausma kuria pasitelkusi siuolaikines tecnologijas. Judancios baldo plokstumos leidzia patogiai istiesti pavargusi kuna, o sofoje irengtos garso koloneles atsipalaiduoti klausantis patinkancios muzikos. Viename sofos kampe sumaniai uzsleptas specialus skyrelis, suteikiantis galimybe pajungti kompiuteri, USB pirsteli, MP3 grotuva ar pasikrauti mobiluji telefona. Dizainerio nuomone ilsintis nebutina visiskai atitrukti nuo reiklios kasdienybes.

Cat Tunnel Sofa

Korėjietis Seungji Mun mano, kad jaukūs namai tokie, kuriuose draugiškai sugyvena tiek žmonės, tiek jų augintiniai. Seule studijuojantis ir kuriantis dizaineris atkreipė dėmesį, kad vis daugiau žmonių komforto ieško keturkojų augintinių draugijoje. Tačiau nedidelės erdvės butuose gyvūnams dažniausiai nepavyksta skirti nei daug vietos, nei laiko. Seulas- ypatingai “pet- oriented” miestas, todėl Seungji Mun nusprendė rasti išeitį iš susidariusios situacijos sukurdamas Cat Tunnel Sofa. Dizaineris užsiminė, jog kurdamas sofą norėjo realizuoti tokį baldą, kuris suvienytų visus namų gyventojus. Ypatingą meilę katėms jaučiantis Seungji Mun juokavo, jog katinai dažnai tampa tikraisiais namų šeimininkais okupuodami visas namų erdves ir negailestingai keršydami tais atvejais, kai jų veiklos zonos  apribojamos. Norėdamas pagelbėti gyvūnams ir jų šeimininkams, Seungji Mun sumontavo sofą, kurios visą struktūrą juosia medžiaga aptrauktas tuščiaviduris tunelis. Kad keturkojis galėtų lengvai patekti į vidų, vienas tunelio galas remiasi tiesiai į žemę. Gyvūnas, įlindęs pro vieną atvirą tunelio galą sėkmingai išlenda jau pro kitą. Viršutinėje sofos dalyje palikta speciali išpjova, taip sudarant galimybę išlįsti iš tunelio kada panorėjus.

Dizaineris patikino, kad tokia sofa- puiki galimybė šeimininkui jaukiai įsitaisius ilsėtis ir stebėti, kaip instinkto vedami gyvūnai noriai landžioja sofoje įrengtu tuneliu ir negalanda nagų į kitus namų baldus. Beje, tunelis vienodai įdomus ne tik katėms, bet ir nedideliems šunims, triušiams, žiurkėnams… t.y. visiems, kurie dalinasi bendra namų erdve.

Akivaizdu, kad kiekvienas dizaineris turi savo viziją, kaip turėtų atrodyti sofa- neabejotinai vienas svarbiausių namų baldų. Išsirinkti iš daugybės stebinančių pačiomis įvairiausiomis funkcijmis sofų nėra lengva, tačiau originalus, persikūnijantys iš vienos formos į kitą baldai  tikrai įneš kūrybiškumo, žaidimo elementų ir namai taps neabejotinai jaukesni.

Medžiaga spausdinta žurnale ”SUPER NAMAI”. Teisės saugomos.

cat-tunnel-sofa_01-fileminimizer
cat-tunnel-sofa_02-fileminimizer
cat-tunnel-sofa_03-fileminimizer
nightday_01sc_hr-fileminimizer
sosia_02_0007-fileminimizer
sosia_03_0015-fileminimizer
sosia_04_0016-fileminimizer
sosia_05_0017-fileminimizer
sosia_06_0018-fileminimizer
sosia_07_0011-fileminimizer
sosia_08_0013-fileminimizer
sosia_09_0020-fileminimizer
sosia_10_0022-fileminimizer
sosia_11_0008-fileminimizer
sosia_12_0026-fileminimizer
sosia_13_0033-fileminimizer
sosia_14_0036-fileminimizer
sosia_15_0043-fileminimizer
sosia_16_0051-fileminimizer
sosia_17_0053-fileminimizer
NextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnail