Kelionės Smalsu Žmonės

Vyrukai iš Santo Domingo

Vyrukai iš Santo Domingo   

Dominikos respublika-viena iš  Karibų jūros salų. Ją 1492 metų gruodžio 6 ą atrado itališko kraujo, bet ispaniškos sielos keliautojas Kristupas Kolumbas. Įsiveržęs į Naująjį pasaulį atradėjas tikriausiai nė nenutuokė, kad praėjus daugiau nei penkiems šimtams metų Senojo pasaulio moterys būtent Dominikos respublikoje ieškos stipriomis emocijomis garsėjančio egzotiškos meilės rojaus.

Naujojo Pasaulio sostinė

Senovėje “karibais” buvo vadinami Karibų jūros salose gyvenantys indėnai Taino, pasižymėję kovingu charakteriu ir kanibalizmu.  Išsilaipinusiems naujai atrastoje saloje ispanams tokia smulkmena kaip vietinių gyventojų pasipriešinimas entuziazmo nenuslopino. Greitai įsikūrę pirmąją gyvenvietę naujieji atvykėliai pavadino La Isabela, Ispanijos karalienės garbei. Naujų žemių atradimo džiaugsmą norėta sutvirtinti ir materialinėmis gėrybėmis, todėl Kristupo Kolumbo brolis Bortolomeo su ginkluotų bendraminčių būriu patraukė į vakarinę salos dalį ieškoti aukso. 1496 metų rugpjūčio 4 ą dieną apsistoję netoli Ozama upės vyrai  surentė trisdešimt medinių namelių ir nedidelę tvirtovę. Kaimelį, kuris Dominikos respublikos sostine šiandien yra jau daugiau nei 5 amžius, pavadino Santo Domingo. Vieni istoriniai šaltiniai teigia, jog tokiu pavadinimu Bortolomeo norėjo pagerbti Italijoje likusį tėvą, kurio vardas kaip tik ir buvo Domenico. Kiti tvirtina, jog miesto įkūrėjas paprasčiausiai pasižiūrėjo į tos dienos kalendoriuje užrašytą šventojo vardą. Kad ir kaip ten būtų , lietuviškai Santo Domingo- šventas sekmadienis, tik sekmadienio ramybės saloje visada buvo labai nedaug…

Nuslūgus aukso karštinei, miestą 1502 aisiais visiškai suniokojo nuo jūros atūžęs uraganas.  Atstatyti sugriautos sostinės ėmėsi to meto gubernatorius Nicolàs de Ovando. Nusprendęs, kad namai iš medžio labai nepatvarūs, naujoms statyboms vyras sugalvojo panaudoti akmenis. Netoliese esančios upės krantai tam puikiai tiko, o skaldyti akmenis buvo pristatyti vietiniai salos indėnai. Kiekvienam jų ryte buvo paskiriama tam tikra užduotis, kurios neįvykdęs nelaimėlis vakare būdavo pakariamas. Kiekvieną naktį ant šakos siūbuodavo vis kita auka, tačiau darbai vyko kaip reta sparčiai. Sutvirtėjusiam ir išsiplėtusiam miestui 1508 aisiais karalius Ferdinando Cattolico  suteikė Pirmojo Ameriko miesto titulą ( ispan. Ciudad de Primada de Amèrica).

Sostinėje buvo sutelktos visos svarbiausios teisinės, administracinės  ir politinės institucijos, nuo kurių priimamų sprendimų priklausė visos Amerikos likimas. Sostinėje buvo įkurtas pirmasis Naujojo pasaulio aukščiausiasis teismas( la Real Audiencia), Pirmoji Katedra( Primada de Amèrica) , Pirmasis universitetas, jėzuitų, domininkomų, pranciškonų ordinai… Centrine miesto gatve Calle de Las Damas išdidžiai vaikštinėjo K. Kolumbo sūnaus Diego Colòn žmona Marìa de Toledo. Ispanijos karaliaus giminaitei į Naujojo pasaulio sostinę pavyko perkelti Europos salonų blizgezį ir baltaodės moterys mėgavosi demonstruodamos naujausius ir prabangiausius apdarus bei papuošalus.

Sunku pasakyti, kokį įspūdį visa tai darė vietiniams salos gyventojams. Tačiau laikas bėgo, buvo atrastos naujos žemės ir dauguma laimės ieškotojų iškeliavo svetur. Miesto šlovė ėmė lėtai gesti. Negana to, 1586 aisiais anglų sero Francis Drake vadovaujama  600 piratų įgula  užgrobė sostinę ir negailestingai ją niokojo net 25 dienas, per kurias išplėšė ir sunaikino viską, ką tik galėjo. Miestas po patirtų likimo smūgių daugiau taip ir neatsigavo… Nedaug kas liko iš ispanų sukurtos šlovės, tačiau itališkai ispaniška K. Kolumbo dvasia savaip pakoregavo vietinių juodaodžių charakterį, suteikdama egzotiško žavesio, kuriam šiandien taip sunkiai atsispiria baltaodės turistės.

Kazanoviška taktika

Kanados socialinių tyrimų duomenimis į Karibų jūros salas kasmet atvyksta apie 600 tūkstančių moterų. Kiek moterų, tiek kelionės motyvų… Vienos ieško nuotykio, pasikeitimo rutinoje, iš rankų slystančios jaunystės. Kitos- romantiškos pažinties su maloniu nepažįstamuoju, supratingo dėmesio ar tiesiog  gero neįpareigojancio sekso. Krikščioniška Dominikos respublika tam puikiai tinka. Vyrų ir moterų bendravimo šioje šalyje nevaržo griežtos taisyklės, todėl  ir atsitiktiniai santykiai nerizikuoija sugadinti atvykusios pailsėti moters reputacijos.

Sezonas ypač suaktyvėja vasario ir kovo mėnesiais. Tada šalies oro uostus užpildo viltingai nusiteikę sanky panky : iš moterų gyvenantys Dominikos respublikos vyriškiai. Įdėmus žvilgsnis, švelnus balsas, jausmingi judesiai ir ypatingas kiekvieną moterį karaliene paverčiantis dėmesys- vizitinė šiuolaikinių kazanovų kortelė.

Tikrasis itališko kraujo Kazanova būtų labai nustebęs matydamas tokį gausų būrį ir taip meistriškai gundymo meną įvaldžiusių juodaodžių. Atvykstančias baltaodes turistes jie  patyliukais vadina “botella de leche “( liet.”pieno buteliais”), kuriuos reikia nedelsiant visapusiškai užpildyti. Šviesi, pieną vietiniams primenanti oda ir stiklo trapumas- junginys, skirtas įvardinti moterims iš Senojo pasaulio.

Vyrukai nusižiūrėtą ar jais susidomėjusią moterį tiesiog “įsimyli” ir ima veikti pagal specialų planą, kuriam kruopščiai ruošiasi. Sanky panky kaskart sugalvoja kai ką, kam moteris tiesiog negali ar nenori atsispirti. Sukuriama kiek įmanoma intymesnė aplinka ir atvykėlė užburiama dėmesingais komplimentais. Išvaizda, protas, būdo savybės- svarbu rasti tai, kam moteris yra ypač jautri.

Jie- puikūs klausytojai, meistriškai įsiskverbia į slapčiausias moters svajones iš visų jėgų stengdamiesi paversti jas realybe. Jausmingai pašnibždomis tariami žodžiai leidžia suprasti, kad jis ir yra tas vienintelis, o nuostabiausia vieta pasaulyje, kurioje norite būti, tai tik čia, tik dabar ir tik kartu. Todėl trumpas atostogas tiesiog būtina išnaudoti kuo efektyviau.

Visur skambanti svaigi bachatų ir merengue muzika, kokosų ir romo mišiniu kvepiantis oras, saulė, jūra ir įsimylėjusiomis akimis žvelgiantis jaunuolis – sprogstamasis mišinys, atveriantis moteriškos sielos duris ir išleidžiantis į laisvę kiekvienoje mūsų gyvenančią paauglę.  Paimti moterį už rankos ir nusivesti egzotiškos meilės takeliu pasiruošęs beveik kiekvienas restorane, bare, diskotekoje ar paplūdimyje dirbantis jaunuolis.

Natūralu, kad visa tai turi ir savo kainą. Jaunos ir gražios moterys gali būti asistuojamos tiesiog iš meilės kazanoviškam menui . Kitoms už kartu praleistą laiką gali tekti susimokėti  maistu, gėrimais, dovanomis ar pinigais. Beje, patys sanky pankies užmokesčio nereikalauja. Jie tiesiog sukuria situacijas, kuriose atsidūrusi moteris pati nusprendžia pamaloninti jai asistuojantį vaikiną. Yra ir tokių damų, kurios kiekvienų atostogų metu turi  savo nuolatinį palydovą. Ilgais nesimatymo mėnesiais jos vyrukus tiesiog pamalonina dovanomis ar piniginėmis perlaidomis, o prieš atvykstant būtinai perspėja, kad nekiltų nemalonių staigmenų.

Donžuaniškos grimazos

Linija, jungianti malonų ir neįpareigojantį vienos ar dviejų savaičių romaną nuo mėnesius ar net metus galinčio trukti košmaro labai trapi. Kartais moterys “pamiršta”, kad tai gerai apgalvotas suaugusių žmonių žaidimas, kurio pagrindas- abipusė nauda. Kai pradedama tikėtis daugiau, reikalai komplikuojasi. Nutraukti tokį nesveiką ryšį kartais būna labai sunku. Nemaloni situacija išryškina donžuaniškąją reikalo pusę.

Ispanų teatro personažas tiesiog mėgavosi apgaudinėdamas moteris. Vietinių sanky panky tikslas- kuo didesnė ekonominė nauda ir kuo ilgesnis tokią naudą garantuojantis laikas. Į sistemą pajungta visa vietinio vyruko šeima. Veikti reikia greitai, nes laiko pirmą kartą atvykusi atostogų moteris turi nedaug. Po pirmos pažinties, kai auka negali atsistebėti pagaliau suradusi savo sielos dvynį, vyriškis ją supažindina su savo šeima. Tai laikas antrajai “staigmenai”, kurios metu moteris iš artimųjų sužino, kad tokio įsimylėjusio sūnaus ar brolio jie dar nėra matę.  Nesvarbu, kad jie tą kartoja kas antrą savaitę ir vis naujai aukai. Liūdna, tačiau dažna moteris girdi tik tai, ką nori girdėti, o problemos prasideda tik sugrįžus namo. Meilės kupini elektroniniai laiškai pamažu ima virsti liūdnų žinių nešėjais. Pranešama, kad netikėtai užklupo sunki liga, o vaistams nėra pinigų; atūžęs uraganas suniokojo namus, atsitiko nelaimė kuriam nors iš namiškių. Gailiai užsimenama, kad labai norėtųsi išgirsti mylimosios balsą gyvai, tačiau telefono  sąskaitos pinigais taip pat neišgali papildyti pats jau nekalbant apie brangius lėktuvo bilietus.  Idealiausia, jei viskuo tikinti įsimylėjusi moteris išlaiko tokį gyvenimo sunkumų užgriūtą vyriškį per atstumą, tačiau donžuaniški santykiai gali baigtis ir vestuvėmis bei šviežiu naujos pilietybės pasu bet kurioje turtingesnio pasaulio šalyje. Deja, santuoka ilgai netrunka…

Naivu būtų teigti, kad meilės Dominikos respublikoje nėra. Šalyje gyvena beveik 7820000 žmonių, pusė kurių jaunesni nei 20 metų. Tačiau kaip ir visame pasaulyje, vietiniai vyrai pirmenybę teikia savos šalies moterims. Anksti sukūrę šeimas jie džiaugiasi gausiu būriu vaikų. Ir nors  šeima čia- vertybė,  į šeimyninę ištikimybę žiūrima labai atlaidžiai. Dažna  35 metų amžiaus moteris jau yra tapusi močiute,  o vyrai kartais turi parūpinti kasdienę duoną net 25 palikuonims. Ekstremalios sąlygos verčia žmones ieškoti pačių įvairiausių išeičių. Sanky panky- natūralus atsakas į egzotinės meilės paieškas.