Smalsu

Zodiakas lėkštėje

Ernesta Mažalskaitė Parma

Zodiakas lėkštėje

Sakoma, kad dėl skonio nesiginčijama. Vieni valgo viską, o kiti ne tik atidžiai seka paskutines mitybos naujienas, bet ir laikosi griežtų dietų, išrankiai derina maisto produktus. Kodėl visų mūsų pomėgiai yra tokie skirtingi, žino tik žvaigždės.

Avinas (Kovo 21 d. – balandžio 19 d.) Maistas jam- energijos šaltinis. O kad nepritrūktų jėgų, šio zodiako ženklo atstovai valgo daug ir gerokai paskubomis. Ilgos pauzės tarp vieno patiekalo ir kito jiems atrodo tik tuščias laiko švaistymas. Mėgsta mėsos patiekalus, brandintus sūrius, paprastus, bet sočius desertus. Jei oro sąlygos leidžia, pasilepina gamindami maistą ant grilio. Jiems tai ne tik greitas maisto paruošimo būdas, bet ir puiki proga pabūti su draugais.

Jautis (Balandžio 20 d. – gegužės 20 d.) yra tikras virtuvės karalius. Su dideliu džiaugsmu gamina, eksperimentuoja, ragauna pats ir dosniai vaišina kitus. Jaučiai- gurmanai, mėgsta natūralius ir itin kokybiškus produktus. Jų virtuvėje karaliauja mėsa, ryžiai bei pupelės. O aštrūs ir egzotiški prieskoniai į jaučių virtuvę įsileidžiami retai.

Dvyniai (Gegužės 21 d. – birželio 20 d.) vedami smalsumo prisigalvoja įvairiausių ir keisčiausių patiekalų. Jų virtuvė žavi netradiciniais, bet lengvai virškinamais valgiais, daugybe užkandžių. Ir nors šio ženklo atstovai mielai valgo ne namuose, prireikus energingai sukasi virtuvėje, stebina svečius daugybe uždegančių istorijų apie maistą ir net sužadina kitų norą paragauti naujovių.

Vėžys (Birželio 21 d. – liepos 22 d.) ypač vertina namuose gamintą maistą, dažnai pasilepina jūros gėrybėmis. Sukiodamiesi virtuvėje šio zodiako ženklo atstovai gali praleisti net keletą valandų, tačiau viską daro su meile. Valgymas jiems yra metas, kuomet prie bendro stalo susirenka šeima, draugai. Todėl desertas- ypatinga dovana, į kurią būna sudėta visa širdis.

Liūtas (Liepos 23 d. – rugpjūčio 22 d.) mėgsta sotų, gražiai atrodantį ir spalvotą maistą. Gamindami nekreipia dėmesio į išlaidas, todėl šeimos ar draugų susibūrimai dažnai virsta tikrai karališka puota. Patys liūtai į savo lėkštę turėtų dažniau dėti kiaušinius, žuvį, ankštines daržoves. O vietoj dvigubos porcijos alkį malšinti riešutais, moliūgų ar saulėgrąžų sėklomis.

Mergelė (Rugpjūčio 22 d. – rugsėjo 22 d.) mieliau sukasi parduotuvėje pirkdama maistą, nei jį gamindama. Tačiau prireikus iš vaisių ir daržovių gali padaryti tikrus stebuklus. Maistas šio ženklo atstovams pirmiausiai turi suteikti energijos ir jėgų kūnui. Štai kodėl ypatingas dėmesys tenka produktų kokybei. Visam tam, kas paprasta, natūralu ir todėl sveika.

Svarstyklės (Rugsėjo 23 d. – spalio 22 d.) ypač vertina gurmaniškus patiekalus ir estetinį maisto vaizdą. Mėgsta įvairovę, todėl ragauja, mėgaujasi naujais skoniais ir savo patirtimi noriai dalinasi su kitais. Svarstyklėms itin svarbu išlaikyti vaisių, daržovių bei grūdinių produktų pusiausvyrą. O pirkiniai turi būti ne tik itin kokybiški, bet dar ir patrauklūs akiai.

Skorpionas (Spalio 23 d. – lapkričio 21 d.) mėgsta paslaptingumą, todėl egzotiški ir neįprasti patiekalai yra kaip tik tai, dėl ko verta paprakaituoti virtuvėje. Svečius mėgsta vaišinti gausiais užkandžiais, o patiekalus gardina aštrias prieskoniais ir sudėtingais padažais. Ypač vertina ant grilio keptą mėsą.

Šaulys (Lapkričio 22 d. – gruodžio 21 d.) virtuvėje linkęs improvizuoti. Gaminti kažką pagal tikslų receptą jam tiesiog neįdomu. O kadangi šio zodiako ženklo atstovai daug keliauja, grįžę namo visa tai pritaiko savo patiekalams. Pasikvietę svečių juos lepina didelėmis, bet puikiai suderintų produktų porcijomis.

Ožiaragis (Gruodžio 22 d. – sausio 20 d.) mėgsta pabūti su žmonėmis, bendrauti. Jaukiai sukdamiesi namų virtuvėje dažnai išsikepa net duonos. Maistas jam- daugiau nei vien tik valgymas. Tai galimybė pasidžiaugti skaniu maistu ir puikia draugija. Ožiaragiai daug dėmesio skiria ne tik produktų kokybei, bet ir kainai.

Vandenis (Sausio 20 d. – vasario 18 d.) vertina lengvą ir nekaloringą maistą. Nemėgsta itin aštrių ir egzotiškų prieskonių, riebių padažų.  Tačiau šio zodiako ženklo atstovai dažnai šokinėja nuo vieno kraštutinumo iki kito. Štai kodėl vieną dieną jie gali nustebinti įmantriais patiekalais, o kitą- tik keletu visiškai paprastų užkandžių.

Žuvys (Vasario 20 d. – kovo 20 d.) visus valgius ruošia su meile ir rūpestingai. Jei tik yra galimybė, pasilepina jūros gėrybėmis.  Šio zodiako ženklo atstovai turi puikius įgūdžius patiekalų puošimui ir stalo dekoravimui. Todėl atvykę svečiai  lieka nustebinti gurmaniškais puikaus skonio patiekalais ir malonia atmosfera.

Medžiaga spausdinta žurnale “Moters savaitė”. Teisės saugomos.